کمک حرفه ای چیست؟

کمک حرفه ای

کمک حرفه ای به فرآیندی گفته می شود که طی آن فرد برای حل مسایل مربوط به رفتار ، افکار ، احساسات ، روابط و بعضی مواقع علایم جسمانی مشکل آفرین به یک متخصص-عمدتا مشاور ، روان شناس یا روانپزشک-مراجعه می کند. اقدام برای گرفتن کمک می تواند یک قدم بزرگ در مسیر سالم تر زیستن و بهره بردن بهتر از زندگی مان باشد . از طریق کمک حرفه ای شما می توانید رفتارها و عاداتی را که به شما صدمه می زنند تغییر دهید ، احساسات دردناکتان را حل و فصل کنید و یا روابط تان را بهبود بخشید.

در قسمت از چه کسانی کمک بگیریم؟ به صورت مفصل تری به طیف متخصصان با صلاحیت در رابطه با سلامت روان پرداخته ایم . اما در اینجا می خواهیم در مورد خود فرآیند کمک حرفه ای و این که طی اقدام به آن ، چه اتفاقی برای ما قرار است بیفتد تا تغییرات مورد نظر را تجربه کنیم بپردازیم .

در وهله اول شما می توانید انتظار داشته باشید که متخصص شما کسی باشد که از شما حمایت کند ، با توجه کامل به شما گوش سپارد ، تجربه رابطه با او نمونه یک ارتباط سالم و مثبت برای شما تلقی شود ، به شما بازخوردهای مناسب بدهد و از قواعد اخلاقی مربوط به حرفه اش تبعیت کند .

علاوه بر این ، در بیشتر مواردی که برای کمک گرفتن اقدام می کنید ، شما صرفا یک شنونده منفعل که به راهکارهای یک متخصص  گوش می دهید و بر حسب توان آن ها را عملی می کنید ، نیستید! بلکه شما نقشی برابر با متخصص خود در رابطه با تغییر و بهبودی خودتان دارید . شما به کمک متخصص خود ، اهداف درمانی و بهبودی مشخصی را تعیین می کنید و گام هایی را که برای دستیابی به این اهداف باید بردارید را تعیین می کنید و در این مسیر از دانش و حمایت متخصصتان کمک می گیرید .

ترجمه و اقتباس از سایت goodtherapy.org

ارتباط با ما

  • آدرس : تهران-محله جیحون-خیابان شهید حمید بهنود-کوچه شهید محسن شیربانی-پلاک 25-طبقه 3
  • کدپستی: 1344984684
  • ایمیل : selfhelpir@gmail.com
  • تلفن همراه : 09124306822
  • تلفن ثابت : 02166661876
logo-samandehi