مسائل نوجوانان

نونهالی دامنه سنی حدود 10 تا 13 سالگی را در بر می گیرد که به آن سالهای ابتدای نوجوانی هم می گویند. در این دوره سنی نونهالان نگرانی های خاصی دارند. مثلاً یکی از نگرانی های شما ممکن است چطور به نظر رسیدن در فضای مجازی باشد.

ما معمولاً تمایل داریم تا دوره کودکی را دوره خوش خیالی و راحتی و آسودگی در نظر بگیریم. در حالیکه کودکان با مسائل مهمی روبرو هستند و در برابر صدمه ها و آسیب های روحی و روانی قابلیت و قدرت دفاع ندارند.

یکی از دغدغه های مهم والدین هنگامی که فرزندشان نوجوان است، جلوگیری از روی آوردن او به مواد مخدر است. والدین دائم درباره خطرات مواد مخدر به فرزندانشان هشدار می دهند و حتی گاهی محدودیت هایی را برای ارتباطات آن ها با دوستانشان به وجود می آورند.

نامه ای به نوجوانم

" چرا پدر و مادرم منو نمی فهمند ؟ چرا به هر کاری که می کنم ایراد می گیرند ؟ چرا منو به حال خودم رها نمی کنند ؟ دیگه بیشتر از این نمی تونم غرو لندهاشون رو تحمل کنم ؟ "
به نظر میرسه تو هم نمی تونی اونها رو بفهمی ! انگار فقط دلت میخواد ساکت بشن و حرف نزنن ! اینطوری برات بهتره ! مگه نه ؟
اما اونها می خوان حرف بزنن ، اونها حرف های مهمی با تو دارن ، هرچند شاید برای تو مهم نباشه الان .

اغلب والدین از اینکه فرزند نوجوانشان بیشتر اوقات ساکت است و یا حرفی برای گفتن با آنها ندارد  شکایت دارند ؛ آنها همچنین دلیل بعضی از رفتارهای فرزندشان را نمی فهمند و از اینکه مرتب با او بحث یا مشاجره کنند خسته شده اند .

صفحه1 از2

ارتباط با ما

  • آدرس : تهران-محله جیحون-خیابان شهید حمید بهنود-کوچه شهید محسن شیربانی-پلاک 25-طبقه 3
  • کدپستی: 1344984684
  • ایمیل : selfhelpir@gmail.com
  • تلفن همراه : 09124306822
  • تلفن ثابت : 02166661876
logo-samandehi